Ochłodź się chłodnikiem!

Lato w pełni, słońce grzeje maksymalnie, wiatr jakby się obraził i schował, a roślinność smętnie usycha wypatrując nadaremno choćby kilku kropli życiodajnego deszczu. Podczas takiej pogody potwierdza się znana zasada – jakby nie było, Polakowi nie dogodzisz. Jest zima – chcemy lata, nadchodzi lato : za gorąco, mogłoby być chłodniej. Jeśli drugiego dnia, niemal wedle życzenia, spadnie deszcz i temperatura spadnie o kilka stopni, narzekamy że gdzie to słońce, w końcu lato mamy. I tak w kółko : jakby nie było, mogłoby być inaczej (na pewno lepiej!) 🙂

W większości przypadków narzekamy na pogodę – zarówno tą zimną jak i gorącą, gdyż nie umiemy sobie z nią odpowiednio poradzić. Paradoksalnie łatwiej się dogrzać niż ochłodzić, bowiem wystarczy założyć dodatkowy sweterek czy rękawiczki, jednak kto z nas lubi chodzić zapakowany jak prezent pod choinką? Latem zaś najłatwiej schłodzić się pijąc chłodne napoje i zajadając lody – jednak jest to sposób bardzo ryzykowny, bowiem gwałtowne zmiany temperatury sprzyjają anginie. Nie ma chyba nic gorszego, niż podczas upałów leżeć z gorączką, prawda?

Tak więc działaj z głową, aby każdy dzień, niezależnie od pogody spędzić aktywnie i pozytywnie.

Dziś podpowiedź na to, jak bezpiecznie poradzić sobie z upałami : chłodniki!

To wspaniały, orzeźwiający, a przede wszystkim zdrowy i bezpieczny patent. Do wyboru do koloru – w zależności od preferencji. Doskonale gaszą pragnienie, dając uczucie orzeźwienia od wewnątrz, a przy tym (jako, że tworzone wyłącznie na bazie naturalnych składników) dostarczają organizmowi witamin i minerałów, utraconych poprzez pot w upalne dni.

Podstawową zasadą posiłków podczas upałów jest właśnie to, by były lekkie i pożywne. Spożywanie tłustych, ciężkostrawnych potraw doprowadza jedynie to uczucia ciężkości i „zamulenia” organizmu, a u osób mających problemy migrenowe, jest wówczas pierwszym czynnikiem powodującym nieznośny ból, psujący dzień praktycznie do samego jego końca.

Przy okazji – to dania niskokaloryczne, więc to dobry patent na połączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc rozpoczęcia obiecywanego sobie od daaaaawna zrzucania zbędnych kilogramów :))

Smacznego!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s