Korzystaj z życia mądrze!

Wszystko, co dostępne jest w sklepach na półkach, bądź co zamawiamy pocztą, jest zawsze szczelnie zapakowane. O ile fakt tego, że opakowanie produktów spożywczych jest absolutnie niezbędne (bowiem chroni je przed zabrudzeniem, bakteriami, pozwala zachować świeżość i zdatność do spożycia) jest oczywisty i niezaprzeczalny, o tyle jeśli przyjrzeć się temu, w ile warstw owo jedzenie jest zapakowane, nasuwa się pytanie, czy aby jest to naprawdę konieczne. Weź do ręki obojętnie jaki produkt ze sklepowej półki. Puszka, a na puszce papier, a to wszystko w foliowym opakowaniu zbiorczym. I tak ze wszystkim. Albo weźmy pod lupę przesyłkę pocztową – folia, karton, drugi karton, a na to znów folia. O ile chyba wszyscy doskonale rozumiemy, iż zabezpieczenia te chronią przesyłkę przed zniszczeniem, o tyle jeśli zastanowić się, co dalej dzieje się z niepotrzebnymi opakowaniami, głowa sama zaczyna boleć.

Nie zmienimy całego świata od razu, ale możemy zmienić siebie. Jeśli już kupujesz jedzenie opakowane w milion warstw, w jakie zaopatrzył je producent- torby papierowe w które je zapakujesz będą o wiele lepszym rozwiązaniem niż ładowanie zakupów do foliowej reklamówki, która razem z opakowaniem wyląduje prędzej czy później na wysypisku (albo, o zgrozo, będzie fruwała gdzieś po dworze wyfrunąwszy z kosza na śmieci).

Pozostając w kwestii opakowań – zrozumiałym jest, iż trudno z dnia na dzień zmienić swoje gusta i potrzeby, więc jeśli obawiasz się, że Twoja ulubiona kolorowa reklamówka zostanie zastąpiona nagle zwykłą, szarą torbą papierową – możesz zdecydować się na ekologiczne torebki z logo. Poprzez nadruk nie stracą one swoich właściwości proekologicznych, a Ty zyskasz nowy, z pewnością w niedługim czasie ulubiony gadżet!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s